Teden otroka v VVE pri OŠ Horjul

Osrednja tema letošnjega tedna otroka »RAZIGRAN UŽIVAJ DAN« poudarja pomen otroške igre. Otroška igra je dejavnost, ki jo vodijo otroci sami in ne odrasli. Igra razvija domišljijo, drobna majcena palica, ima v otroških očeh, lahko tisoč različnih pomenov. Igra krepi telo, otroci razvijajo naravne oblike gibanja in si postavljajo nove gibalne izzive. Otroci med igro raziskujejo svet okoli sebe in pridobivajo izkušnje. Med igro se spletajo prijateljstva in igra otroke povezuje. Igrivost, druženje in sproščenost, imajo v današnjem negotovem času, najbrž še veliko večji pomen in so taki trenutki še mnogo bolj dragoceni. V našem vrtcu, smo v tednu otroka, pripravili dejavnosti iz različnih vzgojnih področij. Otroci so počastili jesenski čas in izdelovali krone okrašene z gozdnimi plodovi. Zaznavne izkušnje so pridobivali na sprehodu po čutni poti, z gnetenjem slanega testa in z mešanjem osnovnih barv. Razvijali so pravljično domišljijo ob glasbeni pravljici in lutkovni igrici. Predvsem pa smo prosti čas, ki ga otroci preživljajo v vrtcu, bodisi v naravi ali v igralnici, namenili igri.

Barbara Popit in Vanja Šubic

 

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost