Planinski izlet – Pot močvirskih škratov na Mali plac

Z otroki iz VVE PRI OŠ HORJUL smo se 12. 5. 2022 odpravili na izlet z avtobusom na najbolj zamočvirjeno dogodivščino, na Mali plac po poti močvirskih škratov.

Najprej smo v Športnem parku Bevke prevzeli močvirske beležke, v katere smo zbirali žige na pravljično-doživljajski poti po Ljubljanskem barju. Sprva smo prečkali vas Bevke in se nato povzpeli na osamelec Kostanjevica. Po gozdni stezi smo se spustili proti naravnem rezervatu Mali plac ter se vrnili nazaj k Športnemu parku Bevke, kjer smo dobili nagrade, magnete s podobo prijazne škratice. Prehodili smo pravo pohodniško pot dolgo 3,2 km. Zamočvirjena dogodivščina je bila za nas nepozabna, saj smo videli številne lesene skulpture močvirskih živali, tudi glavno junakinjo želvo Bevko, katero smo spoznali v pravljici Uroša Grilca Mali plac.

A.S.

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 4)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost