Novice iz Kekčeve dežele

V Kekčevi deželi močno dežuje in grmi. Bedanca je strah in že dva dni spi v svoji koči pokrit čez glavo. Tako nam je sporočil Kekec dva dni pred dogovorjenim obiskom. Vendar kdor čaka, dočaka!  Zadnjega septembra nam je bilo vreme le naklonjeno za obisk Kekca in ostalih štirih junakov. In kako je v Kekčevi deželi? Tako kot mora biti! Kekec še vedno rad kakšno zagode Bedancu, ki se je po njegovem mnenju poboljšal in ne nastavlja živalim več toliko pasti. Pehta si je čez poletje nabrala dovolj zdravilnih zelišč in bo imela pozimi veliko dela v svojem laboratoriju. Mojca kdaj pa kdaj kaj skuha Bedancu, saj tudi ona ugotavlja, da ni tako grozen kot izgleda. Pravi, da je Bedanec prava reva. Brincelj pa skrbno dviguje dvižni most svoje hišice, za vsak slučaj, da ga ne obišče nepovabljen gost. Živali so zapustile pašo v Kekčevi deželi in odgnali so jih v dolino. Obiski v Kekčevi deželi se končujejo, zato smo zelo veseli, da smo ujeli še zadnji termin za obisk. Srečno Kekec in vsi ostali junaki Kekčeve dežele!
Ob koncu bi se še enkrat zahvalili Olimpijskemu komiteju Slovenije za nagrado in dobro organizacijo izleta.

Otroci skupine Murni z Vanjo in Andrejo.

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost