Usmeritve glede koronavirusa (COVID-19), ki vsebujejo ažurirane uradne informacije

V Sloveniji ni razloga za preplah, a je potrebno biti izredno previden. V šoli in vrtcu redno spremljamo dogajanje povezano s koronavirusom in ravnamo po priporočilih Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Pri preprečevanju okužbe z virusom COVID-19 tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, upoštevamo naslednje vsakodnevne preventivne ukrepe:

  • Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.
  • V primeru da zbolimo, ostanemo doma.
  • Redno čistimo in po potrebi razkužujemo predmete in površine, ki se jih pogosto dotikamo.Predlagamo, da tudi v domačem okolju sledite Navodilom za preprečevanje okužbe z virusom SARS-CoV-2019 in obiščete spletno stran https://www.nijz.si/sl/koronavirus-sars-cov-2-gradiva.

 

Aleksander Gube, ravnatelj

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 4)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost