Urejanje okolice vrtca ob dnevu Zemlje

V vrtcu Horjul smo dan Zemlje obeležili dan prej in sicer v petek, 21. aprila 2023. Poskrbeli smo za čisto in urejeno okolico.

Najmlajši otroci so z delom začeli že takoj po zajtrku. Z navdušenjem so brisali stolčke, mize, vozila, blazine, pometali so teraso ter uredili igrače. Nekaj otrok je z grabljicami v rokah odkorakalo proti igrišču in pograbili so kamenje s trave nazaj v peskovnik. Med delom je iz zemlje pokukal še kakšen deževnik, ki smo ga odnesli na varno.

Najstarejši otroci so v vrtni lopi uredili igrače namenjene igri na igrišču ter poskrbeli za urejeno parkirišče pred vrtcem. Odpadke so razvrstili v ustrezne zabojnike. Okoli 11. ure smo že malo utrujeni odšli z urejenega igrišča in si privoščili zasluženo kosilo.

Vsak dan lahko naredimo nekaj za našo Zemljo, vsako dejanje šteje.

P. J.

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost