Urejanje okolice vrtca ob dnevu Zemlje

V vrtcu Horjul smo dan Zemlje obeležili dan prej in sicer v petek, 21. aprila 2023. Poskrbeli smo za čisto in urejeno okolico.

Najmlajši otroci so z delom začeli že takoj po zajtrku. Z navdušenjem so brisali stolčke, mize, vozila, blazine, pometali so teraso ter uredili igrače. Nekaj otrok je z grabljicami v rokah odkorakalo proti igrišču in pograbili so kamenje s trave nazaj v peskovnik. Med delom je iz zemlje pokukal še kakšen deževnik, ki smo ga odnesli na varno.

Najstarejši otroci so v vrtni lopi uredili igrače namenjene igri na igrišču ter poskrbeli za urejeno parkirišče pred vrtcem. Odpadke so razvrstili v ustrezne zabojnike. Okoli 11. ure smo že malo utrujeni odšli z urejenega igrišča in si privoščili zasluženo kosilo.

Vsak dan lahko naredimo nekaj za našo Zemljo, vsako dejanje šteje.

P. J.