Ogled lutkovne predstave v lutkovnem gledališču in sprehod po Ljubljani

Pa je le prišel dan, ko smo lahko sedli na avtobus in se odpeljali v veliko mesto, mesto Ljubljana. Za otroke iz skupine Pikapolonice in del skupine Kresnice je bil ta dan 28. februarja. Lutkovno predstavo z naslovom Palčica smo si ogledali v prijetni mali dvorani v Kulturnici Lutkovnega gledališča Ljubljana. »Vse se začne s semenom. In željo, da bi iz njega nekaj zraslo. S skrbjo in pozornostjo seme kmalu vzklije iz zemlje, zraste v cvet in vzcveti. Iz njega pa v svet vstopi majhno bitje, polno vihrave radovednosti. Bitje, ki ni večje kot palec.« Palčico smo z radovednostjo spremljali skozi serijo epizod. Potem, ko jo ugrabi Krastača za ženo svojemu sinu, Palčica zbeži in pristane pri Hroščinjah, ki se norčujejo iz njenega videza. Ko nastopi zima, pa se zateče k starejši Miši, ki ji Palčica v zameno za posteljo in streho nad glavo pomaga pri hišnih opravilih. V mišjem brlogu je toplo in udobno, Palčici ne manjka nič. Ali pač. Starejši otroci, otroci iz skupin Murni, Čebele in Metulji, so si predstavo z naslovom V dobrih rokah ogledali 25. marca v Lutkovnem gledališču. »Mila, glavna junakinja se z očetom in mamo pripelje na obisk k babici, ki ima danes rojstni dan. Ampak – ojoj! – kovček z darili so pozabili na železniški postaji, torto pa doma v hladilniku. Oče in mama se poženeta v lov za pozabljenimi rojstnodnevnimi pritiklinami, Mila pa je prepuščena svoji iznajdljivosti in domišljiji. Sklene, da bo torto spekla sama, in pustolovščina se začne. Knjiga receptov, padec z jablane v naročje dedkovih spominov, obisk glasnega kokošnjaka, temačne podstrehe in starega čebelnjaka so zabavne postaje na Milini poti do sladkega cilja. In hkrati priložnosti za raziskovanje okolja, narave, družbe, spominov.« Z uporabo barvitih in igrivih lutk sta obe predstavi otroke popeljali v čarobni svet, poln glasbe, smeha in zanimivega doživetja. Prijetno vzdušje se je nadaljevalo na sprehodu po ulicah ob Ljubljanici, ogledu zanimivih kipov in pomembnih stavb ter opazovanju utripa mesta. T. J. Š
(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 6)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost