Obisk Slovenske filharmonije in sprehod po Ljubljani

V mesecu aprilu smo se otroci iz skupin Murni, Metulji in Čebele, s svojimi vzgojiteljicami, z avtobusom odpeljali v Ljubljano. Že sama stavba, kjer se nahaja filharmonija, se nam je zdela zanimiva, ko pa smo zakorakali vanjo, so nas prijazno sprejeli in nam predali nekaj informacij, kako tam potekajo dnevi in koncerti. Nato smo si ogledali vajo zbora, ki je bila za nas nekaj čisto posebnega. Povabili so nas tudi na vajo orkestra, kjer smo se srečali s klasično glasbo, ki se nas je ob zvokih instrumentov, na katetre so glasbeniki igrali, popeljala v prav poseben svet. Po koncu smo se zahvalili za gostoljubje in se odpravili na sprehod po starem delu Ljubljane. Ob opazovanju samega mesta in pogovoru smo šli do Prešernovega spomenika, si ogledali Robov vodnjak in Čevljarski most. Pot nas je potem vodila nazaj v vrtec, kamor smo se vrnili polni zanimivih vtisov.

E. M.

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 6)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost