Ponovno odprtje vrtca, 18. 5. 2020

Spoštovani starši!

Na podlagi okrožnice Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport številka 6030-1/2020/31 z dne 8. 5. 2020 vas obveščamo, da je Vlada Republike Slovenije s sklepom št. 18100-22/2021/1 z dne 29. 4. 2020 sprejela Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov, s katerimi se od 18. 5. 2020 dalje postopoma odpravljajo omejitve na področju šolstva.  Na podlagi tega bo ministrica za izobraževanje, znanost in šport izdala Sklep o izvedbi vzgojno-izobraževalnega dela v osnovnih šolah v šolskem letu 2019/2020. Sklep ministrice bo določal, da se vzgojno-izobraževalno delo od predvidoma 18. 5. 2020 za vse vrtčevske otroke.

Ker še vedno velja odredba vlade o razglasitvi epidemije z dne 12. 3. 2020, bo Osnovna šola Horjul prilagodila izvajanje vzgojno-izobraževalnega programa Higienskim priporočilom za izvajanje pouka v času epidemije COVID-19 v osnovni šoli, ki jih je pripravil Nacionalni inštitut za javno zdravje (v nadaljevanju NIJZ) in smo jih prejeli v petek, 8. 5. 2020.

Dokument NIJZ vsebuje mnogo priporočil, zaradi katerih bo organizacija vzgojno-izobraževalnega dela zelo zahtevna, kar ste verjetno ves čas priprave na odprtje vrtcev slišali tudi v sredstvih javnega obveščanja, zato vas iskreno prosimo, da nam z upoštevanjem navodil in sprotnim sodelovanjem pomagate, da bomo lahko ustrezno, predvsem pa z zdravstvenega vidika varno tako za otroke kot zaposlene, izpeljali zastavljen program.

 

 

Osnovne informacije

  • Izvedba bo potekala v skupinah do 8 (prvo starostno obdobje) oz. 10 (drugo starostno obdobje) otrok.
  • Otroci naj ne prinašajo igrač in knjig od doma.
  • Med epidemijo naj otroci ne uporabljajo plišastih igrač.

 

 

Dopis Datoteka

Priloga 1 Datoteka

Priloga 2 Datoteka

Priloga 3 Datoteka

 

Aleksander Gube, ravnatelj

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost