Dnevi sadja in zelenjave

Vsi vemo, da redno uživanje sadja in zelenjave pripomore k našemu boljšemu počutju in zdravju. Eden od načinov seznanjanja in navajanja otrok na zdravo prehrano, so tudi dnevi sadja in zelenjave, ki jih v vrtcu izvajamo v okviru praznovanja jeseni.

Sprva smo sadje in zelenjavo prepoznavali, poimenovali, razvrščali in raziskovali z vsemi čutili.  Nekateri smo ugotovili, da sta mango in granatno jabolko prav dobrega okusa, pomarančni sok je še slajši, ko ga spiješ takoj, ko iztisneš pomarančo, zanimivega okusa je napitek iz mešanega sadja in špinače. Z veseljem smo se urili v rezanju zelenjave, katero smo potrebovali pri pripravi zelenjavnega zavitka in pečene zelenjave iz picopeka, v slast nam je šla tudi sveže narezana zelenjava. Tudi sadje smo rezali in pripravili sadna nabodala. Najbolj okusni in poleg tega tudi zelo zdravi so bili napitki, ki smo jih pripravljali iz različnega svežega sadja. Nekaj krožnikov je bilo obarvanih s pečenimi bučkami – hokaido. Kako pomembno je vsakodnevno uživanje sadja in zelenjave, nam je povedala tudi prehranska piramida. Nekateri so dejavnosti obogatili s pesmicami in bansi ter s pravljicama Repa Velikanka in Zelo lačna gosenica. Urili smo se v striženju, izrezali smo sadje in zelenjavo iz papirja ter sličice lepili na plakate. Nastajale so tudi različne risbe sadja in zelenjave, ki smo jih risali po navodilu. Otroci so bili ponosni, ko so aktivno sodelovali pri pripravi različnih jedi in bili zadovoljni ob pridobivanju novih spoznanj in izkušenj.

Zahvaljujemo se vsem staršem, ki ste nam s košaricami sadja in zelenjave pomagali pri izvedbi dejavnosti.

T. J. Š.

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 7)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost