Kulturni dogodek gostujočega umetnika iz kraja

V četrtek, 16. 12. 2021, nas je v vrtcu obiskala ga. Jasmina Šubic, ki nam je skupaj z vzgojiteljico Vanjo pripravila glasbeno pravljico z naslovom Dobri snežak. Že takoj ko smo prišli v igralnico, smo opazili nenavadna glasbila, zato smo komaj čakali, da se glasbena pravljica začne. Ko smo se umirili, smo zaslišali nežne zvoke zvončka, ki je priklical snežinke, Pavlinco in njenega kužka Feliksa, s katerim sta skupaj naredila velikega snežaka. Bambus flavta, andska flavta, sansula, dežna palica in shruti box, so priklicali mnogo gozdnih živali, ki jim je dobri snežak pomagal preživeti hudo zimo, družbo pa so mu delale tudi zvezde in luna. Čeprav so bili zvoki nežni, so vzbudili zanimanje in pričarali skrivnostno vzdušje. Na koncu pravljice je posijalo sonce in zvoki pojočih posod so priklicali pomlad. Najbolj všeč so nam bile pojoče posode, saj smo se ob njih umirili in sprostili. Jasmina in Vanja, hvala za čudovito glasbeno dopoldne.

M. O.

 

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost