Planinski izlet v okolici vrtca

V sodelovanju s Planinskim društvom smo se skupine Murni, Metulji in Čebele v torek, 20. junija 2023, odpravili na že 4. pohod v tem šolskem letu. Sprva smo nameravali ”osvojiti” Sv. Urha, a ker je zunaj sedaj že zelo vroče, so člani Planinskega društva za nas izbrali lažjo in predvsem hladnejšo pot. Odločili so se, da krenemo proti Koreni.

Najprej smo se odpravili proti Ljubgojni, od koder smo pot nadaljevali po Poti proti Koreni. Pot je bila na nekaterih mestih strma in tudi nekoliko mokra, a smo jo uspeli premagati. Med hojo smo opazovali naravo – pokošene travnike, živali in gobe v gozdu. Nekoliko premočeni in zadihani smo prispeli do Polža, kjer smo pojedli malico. Sledil je še spust po senčni stezici do Ljubgojne in hoja nazaj do vrtca.

S člani Planinskega društva Horjul smo preživeli krasen, s soncem obsijan dan.

Š. M.

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost