OGLED ŽELEZNIŠKE POSTAJE LJUBLJANA IN OBISK PRIRODOSLOVNEGA MUZEJA

V četrtek, 25. maja 2022, smo se z otroki iz skupine Metulji, Murni, Čebele in najstarejšimi otroci iz skupine Kresnice, odpravili z avtobusom proti Ljubljani. Voznik avtobusa nas je odložil na Vilharjevi postaji od koder smo pot nadaljevali peš proti železniški postaji Ljubljana. Sprehodili smo se skozi podhod železniške postaje ter opazovali prihod in odhod vlaka. Pot nas je vodila po Tivolski cesti proti Prirodoslovnemu muzeju. Otroci so z navdušenjem vstopili v muzej. Vodička muzeja nas je pospremila do nagačenih gozdnih živali, ki smo si jih natančno ogledali in poslušali njihovo oglašanje. Otrokom je bil najbolj všeč strašen volk in šakal. Sprehodili smo se skozi realistični model kraške jame. Med ogledom smo odkrili tudi okostje mamuta ter pobližje spoznali njegov zob, ki tehta kar 5kg. Ob koncu ogleda pa nas je pričakala še pobarvanka z motivom mamuta. Z avtobusom smo se polno novih vtisov, kar malo utrujeni odpravili proti Horjulu.

P.J.

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost