Praznovanje jeseni v vrtcu

Ko je listje na drevesih začelo spreminjati barve, dnevi pa so postali hladnejši in megleni, smo se v vrtcu poslovili od poletja in začeli praznovati prihod jeseni. Najprej so nas noge ponesle v gozd, kjer smo v bodečih ježicah iskali kostanje in z njimi pridno napolnili košarice in vrečke. Nabran kostanj smo skuhali in spekli ter se z njim v torek, 19. 10. 2021, posladkali na kostanjevem pikniku.

Jesen pa nas je obdarila tudi za velikimi in majhnimi bučami, ki so bile kot nalašč za ustvarjanje različnih živali, obrazov in pošasti. Letos so nam pri izrezovanju buč na pomoč priskočili starši, ki so skupaj z otroki doma izdelali zanimive buče in z njimi okrasili zelenico pred vrtcem. Z otroki smo se čudili raznoraznim bučam, ki so se znašle pred vrtcem, še posebej lepe pa so bile na bučijadi v četrtek, 21. 10. 2021, ko so v njih zagorele svečke. Staršem se zahvaljujemo za sodelovanje in pomoč pri izrezovanju in izdelovanju buč, ki so lepo okrasile zelenice pred našim vrtcem. Hvala tudi, da ste si vzeli čas in se s svojimi otroki sprehodili mimo vrtca ter si ogledali razstavo buč. Dogodek je bil prav zares čaroben in komaj čakamo, da ga drugo leto ponovimo.

M. O. in B. R.

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost