Vaja evakuacije

Vaja evakuacije je v vrtcu v Horjulu potekala v sredo, 20. 10. 2021, v dopoldanskem času. Skupaj smo preverili, če je vse tako kot mora biti in ugotovili, da so otroci in delavci vrtca dobro seznanjeni s postopki ukrepanja v primeru požara.

Z otroki smo se pred vajo pogovarjali o požaru in kaj moramo narediti, če zagori in kam se umakniti. Zelo pomembno je poznavanje evakuacijskih poti in zbirnega mesta, ki je trenutno na drugem mestu na igrišču zaradi gradnje prizidka. Za nas je izredno pomembno tudi, da ostajamo mirni in mirnost prenašamo na otroke, da jih v takšnih situacijah ne postane strah. Spremljali smo tudi čas evakuacije, poznavanje evakuacijskih poti in izhodov, odgovornosti in naloge zaposlenih ter varnost pri evakuaciji. Iz vrtca so se na naši vaji evakuacije na zbirno mesto evakuirale vse skupine. Vajo smo, kot po navadi, uspešno izpeljali, kot vedno, pa se iz nje nekaj novega naučili.

Tjaša Janša Škrjanec

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 6)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost