Obisk planinskega vodnika in markacista

V ponedeljek nas je v vrtcu obiskal g. Bogdan Seliger, planinski vodnik in markacist. Najprej smo mu prisluhnili v telovadnici, kjer smo ob fotografijah spoznali različne planinske poti, oznake in rastline, videli pa smo tudi, kako markacisti v hribih rišejo markacije in oznake. Po ogledu fotografij so se otroci preizkusili v risanju, saj so z voščenkami in flomastri na karton narisali čisto pravo markacijo. Z g. Seligerjem smo se nato odpravili še na igrišče, kjer nam je pokazal kako se markacijo nariše na skalo in deblo. Skalo je najprej očistil s krtačo, potem pa z debelim čopičem najprej narisal bel krog in okrog njega še rdečega. Otroci so z zanimanjem poslušali in opazovali njegovo delo. Hvala g. Bogdanu Seligerju, da nas je obiskal v vrtcu in nam pokazal delo planinskega vodnika in markacista. Ko se bodo otroci naslednjič odpravili na planinski izlet, bo iskanje markacij zagotovo najzanimivejša aktivnost.

M. O.