Obisk planinskega vodnika in markacista

V ponedeljek nas je v vrtcu obiskal g. Bogdan Seliger, planinski vodnik in markacist. Najprej smo mu prisluhnili v telovadnici, kjer smo ob fotografijah spoznali različne planinske poti, oznake in rastline, videli pa smo tudi, kako markacisti v hribih rišejo markacije in oznake. Po ogledu fotografij so se otroci preizkusili v risanju, saj so z voščenkami in flomastri na karton narisali čisto pravo markacijo. Z g. Seligerjem smo se nato odpravili še na igrišče, kjer nam je pokazal kako se markacijo nariše na skalo in deblo. Skalo je najprej očistil s krtačo, potem pa z debelim čopičem najprej narisal bel krog in okrog njega še rdečega. Otroci so z zanimanjem poslušali in opazovali njegovo delo. Hvala g. Bogdanu Seligerju, da nas je obiskal v vrtcu in nam pokazal delo planinskega vodnika in markacista. Ko se bodo otroci naslednjič odpravili na planinski izlet, bo iskanje markacij zagotovo najzanimivejša aktivnost.

M. O.

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost