OBISK SADJARSTVA JANŠA

Jesen nas je letos bogato obdarila z okusnimi jabolki in v vrtcu nas je zanimalo, kaj se zgodi z jabolki, ko so zrela, in kako iz njih naredimo jabolčni sok. Zato smo se otroci iz skupin Murni, Čebele in Metulji v petek, 11. 11. 2022, odpravili na Lesno brdo na sadjarstvo Janša, kjer smo dobili odgovore na vsa naša vprašanja. Gajbice, polne dišečih jabolk, so nas kar vabile na pokušino, vendar sta nas pred tem Mojca in Janez Janša povabila na ogled stroja, ki iz jabolk iztisne jabolčni sok. Kar težko je bilo obdržati varnostno razdaljo, ko je stroj jabolka mlel in majhne koščke jabolk pošiljal po tekočem traku ter iz njih iztiskal svež jabolčni sok. Ko je stroj nehal mleti, smo si ga lahko ogledali še od blizu, poleg tega pa smo si ogledali tudi hladilnico, v kateri so en na drugem stali zvrhani zaboji jabolk. Nato smo se okrepčali s sveže pripravljenim jabolčnim sokom in jabolki. »Ali lahko še en kozarček soka, zelo je dober!« je bilo slišati iz otroških ust in čisto vsaka želja je bila uresničena. Imeli smo se super in naučili smo se veliko zanimivih stvari. Sadjarstvu Janša se zahvaljujemo za prijazen sprejem na njihovi kmetiji, predvsem pa za slastna jabolka in še bolj slasten jabolčni sok.

M. O.

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost