Plavalni tečaj za predšolske otroke

Otroci so vsak dan komaj čakali, da prispe avtobus na vrtčevsko parkirišče. Na poti so ves čas spraševali kdaj bomo prispeli na bazen in koliko časa bo trajala vožnja. V garderobi so se s polno hitrostjo oblekli v kopalke in čakali na prvi skok v vodo. Vzgojiteljice so bile navdušene nad tem, kako so samostojni in odgovorni. V bazenu so otroci sodelovali s prijatelji in na zabaven način spoznavali kopališki red, se sproščeno igrali in gradili na samozavesti v vodi. Igrali so se številne vodne igre (gusarje, iskanje zaklada, vodne štafete, potunkajmo se skupaj, poligoni, spuščanje po toboganu, igralni grad, vodni koš,…). Postopoma so osvajali tudi prve plavalne elemente (čolniček, delfin, žabice). Na zadnji dan plavalnega tečaja so otroci za svoj trud in pogum dobili diplomo s katero so ponosno odvihrali domov.

A. S.

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost