Zaprtje vrtcev in nujno varstvo, april 2021

Spoštovani,

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih in v osnovnih šolah.

Vrtci organizirajo nujno varstvo, prav tako osnovne šole za učence od 1. do 3. razreda. Potrebna je predhodna najava do srede, 31. 3. 2021, do 10. ure, ko je potrebno predložiti tudi potrdilo delodajalca. Najavo in potrdilo pošljete na elektronski naslov andreja.naglic-kumer@oshorjul.si. Prosimo, da pripišete ime in priimek otroka, skupino ter datum in uro prisotnosti v vrtcu.

Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu oz. šoli predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

V času zaprtja vrtcev v času od 1. do 11. 4. 2021 oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Pravno podlago za oprostitev plačila staršev za vrtec v času veljavnosti ukrepov vlade o začasni prepovedi zbiranja ljudi v vrtcih določata 126. člen (za javne vrtce in zasebne vrtce s koncesijo) ter 127. člen (za zasebne vrtce brez koncesije) Zakona o interventnih ukrepih za omilitev posledic drugega vala epidemije covid-19 (ZIUOPDVE; Uradni list RS, št. 175/20, 203/20 – ZIUPOPDVE in 15/21 – ZDUOP).

Starši, ki otrok v teh dneh ne boste vključili v vrtec, prosimo, da odsotnost napoveste v eAsistentu.

 

Aleksander Gube, ravnatelj

 

Priloga: Osnutek potrdila delodajalca

(Skupno 259 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost