Planinski pohod otrok iz vrtca Horjul na Kožljek

Oblačno septembrsko jutro je naše poglede usmerjalo v nebo. Kljub oblakom smo se odpravili na dolg pohod, ki ga je vodil g. Seliger. Pohoda so se udeležili otroci iz skupin Metulji, Čebele, Murni in del Kresnic. Iz vrtca smo se odpravili proti Ljubgojni, do Polža, kjer smo imeli prvi postanek. Malo smo se okrepčali in popili ter se odpravili  naprej proti Samotorici. Pot je bila prijetna, saj je potekala po gozdnih poteh. Ko smo prispeli do Samotorice, nas je pot vodila po asfaltni cesti do kapelice, kjer smo zavili na travnik ob gozdu. Tam je bil glavni postanek in malica. Nekateri otroci, predvsem najmlajši so bili že utrujeni, vendar jih je lepa narava spodbudila, da smo lahko hitro osvojili vrh Kožljeka. Vsak otrok je dobil štampiljko in bili so zelo veseli. Na vrhu je pihal kar močan veter, tako da smo hitro odšli nazaj v dolino. Na glavni cesti smo zavili proti Koreni, kjer smo hodili po gozdni poti. Ko smo zagledali vas Koreno, smo imeli krajši postanek. Otroci so imeli še veliko energije, saj so se lovili in iskali murenčke v travi. Naprej nas je pot vodila po gozdu, prispeli smo na glavno cesto. Otroci so opazovali lepo naravo in uživali ob nabiranju nekaterih rož. Iz glavne ceste smo zopet zavili na gozdno pot, ki nas je pripeljala do Ljubgojne. Vmes smo imeli še manjši postanek, saj so bili mlajši otroci že zelo utrujeni. Nato smo srečno prispeli v vrtec, kjer nas je čakalo dobro kosilo…

Barbara Rožmanec

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost