Obisk umetnika iz domačega kraja

Prvi dan februarja nas je v vrtcu Horjul obiskal prav poseben gost – filmski in gledališki igralec Pavle Ravnohrib. Za nas je pripravil dve pravljici – najprej zgodbo Mali medo za mlajše otroke in Zmaj Lakotaj za starejše.

Pravljica Mali medo pripoveduje o medvedku, ki ni mogel zaspati, ker je izgubil svojo dudo, je bila ravno prava za najmlajše, čeprav tudi oni že zaspijo brez.  Starejši otroci, ki so prisluhnili pravljici o Zmaju Lakotaju in njegovih sedmih malih zmajih, pa so napeto pripovedovanje zgodbe pozorno poslušali in se veselili z Gregcem, saj mu je uspelo ugoditi željam zmaja Lakotaja in njegovih zmajčkov.

Pravljično dopoldne nam je bilo zelo všeč in se je prehitro končalo. Gospodu Ravnohribu se zahvaljujemo za čas, ki ga je preživel z nami in za čudoviti pravljici, ki ju je prinesel k nam v vrtec.

M. O.

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost