Obisk DSO Horjul ob dnevu Alzheimerjeve bolezni

Enaindvajsetega septembra je Svetovni dan Alzheimerjeve bolezni oziroma demence. Demenca je kronična napredujoča bolezen možganov, ki jo povzročajo spremembe na možganskih celicah in se kaže z motnjami spomina, mišljenja, orientacije, prepoznavanja, razumevanja, računskih in učnih sposobnosti ter govorjenja, izražanja in presoje. Modra spominčica predstavlja spominjanje in je zato simbol demence.

Iz DSO Horjul so nas povabili, da se jim pridružimo na skupnem sprehodu ob Svetovnem dnevu Alzheimerjeve bolezni. K njim so se na obisk odpravili otroci iz skupine Metulji, stari 5-6 let. Varovanci DSO in vrtčevski otroci so skupaj odšli na krajši sprehod po Horjulu. S seboj so nosili modre balone in papirnate spominčice, ki so jih izdelali varovanci doma starejših.

Krajši sprehod so zaključili na občinskem trgu, kjer so skupaj zapeli nekaj ljudskih in otroških pesmic. Srečanje so sklenili v atriju Doma starejših, kjer so jim zaposleni pripravili pogostitev.

Otroci so jim v slovo pomahali s podarjenimi baloni in spominčicami ter jim obljubili, da jih kmalu spet obiščejo.

Vzgojiteljica Barbara Rožmanec

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost