Pomladanski planinski izlet do Lipalce

Otroci iz skupin Murni, Čebele, Metulji in Kresnice smo se na sončno pomladno jutro odpravili na pohod proti Lipalci. Nadeli smo si nahrbtnike in pridno sledili našemu planinskemu vodniku Bogdanu Seligerju. Najprej smo se vzpeli mimo Jurja ter pri Baš prečkali Šujco. Prišli smo na področje Lipalce. Po makadamski cesti smo se dvignili do gozdne jase, ki jo domačini poimenujejo Vrbanovec. Na poti smo opazovali naravo, ki se prebuja. Otroci so opazili številne pomladne cvetlice (trobentice, pljučnik, kronice…). V primeru malo drugačnih razmer, bi v Lipalci lahko opazovali tudi močvirski tulipan (logarica). Ta pa bo mogoče viden čez kakšen teden, ko bo zapadlo nekaj dežja. Še dobro, da so nas na pohodu spremljali starejši, ki so nam pomagali poimenovati vse travniške rastline na poti. Na gozdni jasi smo si privoščili malico in malo počitka, nato pa smo hitro krenili nazaj proti vrtcu. Na poti nazaj smo prečkali Miklnov most in se sprehodili mimo Planine v Lazu (Podstajo). Prehodili smo 6,5 km. Otroci so bili prijetno utrujeni od hoje in celotnega doživetja. Se že veselimo novih planinskih izletov v naši okolici.

A.S.

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost