Večer z očeti pri pikapolonicah

V sredo, 29. novembra 2023, smo otroci iz skupine pikapolonice v vrtec povabili svoje očete. Srečanje je bilo delovno obarvano, saj so očki in dedki s seboj  prinesli vrtalnike, svedre, žage, kladiva, žeblje, vijake in les in tako našo igralnico spremenili v pravo pravcato delavnico. Torej, kaj se je pa dogajalo? Le zakaj so prinesli vse te mašine? Odgovor je čisto enostaven: ker se otroci že celo leto spoznavamo s pticami, ki prebivajo v okolici vrtca in sedaj že zelo dobro vemo, katere so ptice selivke in katere so tiste ptice, ki niso odletele v toplejše kraje. Ptice stalnice, ki pozimi ostanejo pri nas lahko zaradi manjše količine hrane začnemo hraniti takrat, ko zapade sneg. Če pa želimo hraniti ptice, potrebujemo ptičje krmilnice.  Tako smo otroci in vzgojiteljici poprosili očke za pomoč pri izdelavi krmilnic. Očetje so nalogo vzeli skrajno resno in prinesli velike kovčke z orodjem ter več škatel različnega lesa za obdelavo. Najprej smo za očke pripravili kratek kviz o poznavanju ptic. No, tule smo otroci krepko vodili. Nato pa smo očke prepustili delu, mi pa smo jim pomagali in jih ponosno opazovali. Brneli so vrtalniki, zabijali smo žeblje, na terasi je pela žaga. Da je delo lažje teklo, smo očke postregli s čajem in piškoti, ki smo jih spekli dopoldan. Hitro so izpod spretnih rok nastajale manjše in večje ptičje krmilnice. Izdelke bomo v vrtcu prebarvali z okolju prijaznimi barvami in jih obesili na drevesa okoli našega vrtca ter vanje nasuli sončnična in konopljina semena. Ker pa želimo v okolico vrtca privabiti tudi velikega detla, smo na žičke nizali arašide in brusnice, ki so posladek za taščice in kose. Da pa bodo ptički veselo čivkali in letali okoli našega vrtca tudi spomladi, so očetje izdelali še gnezdilnico.

Hvala vsem očkom in dedkom za vse ideje, material in vso dobro voljo. Večer je minil v prijetnem vzdušju in vsi smo imeli občutek, da smo delo dobro opravili.

Barbara Popit

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost