Kostanjev piknik v vrtcu

Jesen je čas, ko se narava počasi začne umirjati. Drevesa odvržejo svoje pisano listje in se pripravijo na zimo. Če se sprehodimo po gozdu in malo pobrskamo med odpadlim listjem, lahko hitro najdemo različne užitne plodove. Letos nas je narava ponovno obdarila z obilico kostanja.

V torek, 17. oktobra 2023, smo imeli v vrtcu pravi kostanjev piknik. Otroci so doma skupaj s starši nabrali kostanj in ga prinesli v vrtec. Tu smo ga vzgojiteljice pripravile za kuhanje in pečenje. Kostanjev piknik je trajal vse dopoldne. Otroci so prepevali pesmi o kostanju (npr. Kostanjček zaspanček), si ogledovali kostanj v ježici, med sabo primerjali pravi in divji kostanj ter se s kostanji igrali. Izdelali so papirnate vrečke (škrniclje) za kostanj in pobarvali jedilne prtičke. Sledila je le še prava pojedina! Kuharice so pripravile odličen kuhan kostanj, hišnik Matej pa pečenega. Otroci so z navdušenjem pojedli ves kostanj.

Vsem sodelujočim se zahvaljujemo za pomoč pri izvedbi kostanjevega piknika.

Š. M.

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost