Obisk Bistre in Menihovega vrta

Otroci skupine Metuljev, Murnov in Čebel smo v mesecu maju, na topel, sončen dan obiskali Bistro. Pripravili so nam različne dejavnosti, razdeljeni v skupine pa smo krožili med njimi.

Obiskali smo Menihov vrt, kjer nam je gospa, ki nas je vodila po vrtu, predstavila uporabo zelišč, povedala nekaj zanimivosti o njih, nato pa smo jih lahko okušali in vonjali.

Delavnice, ki so jih pripravili v Tehniškem muzeju, so nas popeljale v svet vrtavk. Vrteli smo vrtavke različnih velikosti z različnimi vzorci in barvami ter opazovali kaj se pri tem dogaja. Nato je vsak otrok izdelal svojo.

V sodelovanju s Planinskim društvom smo opravili sprehod v okolici ob reki Bistri. Spoznavali smo rastline in drevesa, ki uspevajo v bližini reke in si ogledali hribe v bližnji in daljni okolici. Preživeli smo lep in zanimiv dan.

E. M.

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost