Prireditev ob kulturnem prazniku

V tednu pred kulturnim praznikom smo se v vrtcu z otroki pogovarjali o pomenu tega velikega dne za nas ter o življenju in delih našega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna. Otroke je najbolj pritegnila pesnitev o Povodnem možu in Urški. Zanimiva so se jim zdela tudi oblačila, ki so se takrat nosila. Poslušali smo slovensko himno, izobesili zastavo in si jo podrobno ogledali. Narisali smo tudi Prešernov portret.

Ker pa je praznik kulture tako pomemben smo v telovadnici pripravili prireditev za vse skupine vrtca. Začela se je s poslušanjem himne in nagovorom vodje vrtca Andreje Naglič Kumer. Nato pa se je vsaka skupina pogumno predstavila s svojo točko. Čmrlji so nastopili s pesmijo Kili kili, Gosenice z bibarijo Kako biba pije?,  Mravlje s pesmijo Sneženi mož, Žabice z bansom Snežinka, Kresnice s pesmijo Naša četica koraka, Pikapolonice so zapele Pikapolonico, Čebele pesem Mačke in psi, Murni so deklamirali pesem Snežinke, Metulji pa pesem Devet pogumnih miši. Tako smo počastili kulturni praznik in se polni vtisov vrnili v igralnice.

E. M.

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost