Mama

mama

Vsaka mama je prava mama,

dana za srečo in na veselje.

Prava. In ena sama.

Za vse življenje. (Tone Pavček)

In prav mamice, mamice, ki jih imamo najraje smo povabili, da nas obiščejo v skupini Kresnice, da skupaj preživimo del popoldneva. Srečanja smo se zelo veselili. Otroci so šteli kolikokrat morajo še spat, preden pridejo mamice v vrtec, da jim bodo pokazali kaj vse delamo v vrtcu, medtem ko so v službi.

14. marca so otroci ponosno stopali v igralnico v spremstvu mamic. Ob takih dogodkih lahko vidimo, kako otroci žarijo in kako pomembni so zanje trenutki, ki jih preživijo skupaj s starši, ki jim pomenijo vse na svetu.

Najprej so otroci razkazali igralnico in pokazali mamicam, kaj najraje delajo. Nastopili smo z nekaj točkami, nato pa smo k sodelovanju povabili tudi mame. Skupaj smo zaključili srečanje ob gibalni igri in izročili mamicam skromna darilca.

S tovrstnimi srečanji bomo nadaljevali tudi v prihodnje, saj nam je v zadovoljstvo veselje otrok, ki je prisotno tako ob pripravi, kot pri sami izvedbi srečanja.

Andreja Naglič